Dobre rozwiązanie, idealny podręcznik na lekcje języka angielskiego

Wreszcie bez nudy i banału

New Matura Solutions” to propozycja od Wydawnictwa Oxford (https://www.taniaksiazka.pl/jezyk-angielski-lo-new-matura-solutions-intermediate-workbook-cwiczenia-tim-falla-p-334559.html), który zawiera podręcznik i zeszyt ćwiczeń, opracowane z myślą o nauce języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym. To bardzo czytelne opracowanie, przede wszystkim skrojone pod naukę na egzamin maturalny. Polecana nauczycielom, którzy szukają opracowań na zajęcia przygotowujące do majowego egzaminu. Największym plusem publikacji jest systematyzacja informacji i powolne, acz skuteczne, wdrażanie nowości.

Dzięki książce można nie tylko w bardzo szybki sposób przypomnieć informacje, które były przerabiane w latach poprzednich, ale tez błyskawicznie sprawdzić wiedzę uczniów w tym zakresie. Specjalnie dla nich powstał też panel ucznia, na którym mogą sami sprawdzić swoje postępy. Co ważne, podręcznik jest dostosowany w pełni do zmienionej podstawy programowej, więc nie mamy najmniejszych wątpliwości, że sięgamy po wiedzę fundamentalną, uporządkowaną i zaprezentowaną możliwie chronologicznie, od najprostszego do najtrudniejszego zagadnienia w każdym dziale. Książka nie posiada zbędnych ilustracji, często spotykanych nieśmiesznych historyjek czy obrazków w innych podręcznikach i dostosowuje słownictwo do potrzeb uczniów, sięgając po aktualne tematy, blogi czy świat socjal mediów.

Prościej się nie da

Książka i zeszyt ćwiczeń ułożone są edytorsko w ten sposób, że każdej stronie przypada jedna lekcja i jedna strona ćwiczeń. Ta doskonała przejrzystość przychodzi z pomocą samym uczniom, prezentowane treści są zrobione bardzo czytelnie, nie trzeba się głowić co jest do czego i przede wszystkim nie ma tu rzeczy niepotrzebnych. Płyty dołączone do zestawu posiadają bardzo dużą ilość dialogów, również tam, w języku angielskim, jest wytłumaczona zasada pisania rozprawki, maila i notki na blogu (nowe wytyczne egzaminu pisemnego).

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń zawierają dość dużą bazę ćwiczeń, zarówno do wykonywania samodzielnego jak i w parach, na lekcji. Zadania egzaminacyjne przybierają formę tych, które uczeń znajdzie w arkuszu maturalnym. Im szybciej rozpocznie ćwiczenie konkretnych zagadnień, tym lepiej rozplanuje swoją pracę na majowym egzaminie. Tematyka w większości odnosi się do zagadnień współczesnych mediów i popkultury, a słownictwo oraz zakres gramatyczny są pokazane zarówno dla zdających egzamin w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym (w podręczniku widnieje czytelny podział). Częste sprawdzanie wiedzy pokazuje uczniom jak dobrze im idzie, dzięki czemu odchodzi stres, związany ze strachem, że nie wszystko uda się powtórzyć i zapamiętać przed starciem z arkuszem.

Book obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com